Kód: 20731

Zahradní ptáci

290 Kč
Skladem

Podtitul: Poznejte snadno 75 druhů

Zahradou se prohání pták – ale jaký druh a jak ho jen poznat? Tento atlas vám to usnadní. S pomocí jasných charakteristik a podrobných ilustrací lze rychle zúžit okruh možných kandidátů. Okamžitě tak poznáte, kdo odpočívá v živém plotu, přespává v ptačí budce, zobe u krmítka nebo cvrliká na střeše. Portréty jednotlivých druhů ptáků doplňují zajímavá fakta.

Kategorie: Knihy

Proč si tuto knihu přečíst

Pozorování ptáků je aktivita, která má několik přínosů – od hlubšího propojení s přírodou až po zlepšení našich pozorovacích schopností a duševního zdraví. Pozorování ptáků nás navíc vrací zpět k přírodě, což je obzvlášť důležité v dnešní době posedlé technologiemi.

Kniha se zaměřuje na 75 druhů ptáků, kteří se běžně vyskytují v německých zahradách. To však neznamená, že je v českém prostředí nepoužitelná. Naopak, složení zahradního ptactva je u nás prakticky totožné s Německem. Nemusíte se tedy bát, že byste některé druhy ptáků nepoznali, nebo by naopak důležité druhy chyběly.

Úvodní kapitola vás naučí, jak spolehlivě určovat druhy ptáků. Napovíme vám, že hlavní roli bude hrát celková velikost ptáka, jeho zobák, peří a hlava. Kromě toho vám s identifikací pomůže jejich zpěv. Užitečné budou také informace o tom, zda se konkrétní druhy ptáků přepeřují a stěhují do teplých krajin. Dále zde naleznete také rady týkající se správného vybavení, nejlepší doby a místa pro pozorování, a rady ohledně krmení ptáků a přizpůsobení vaší zahrady. Díky těmto radám můžete z vaší zahrady vytvořit místo kam se budou slétat ptáci z celého okolí.

Následně už se kniha pouští do představení jednotlivých druhů ptáků. Ty jsou rozděleny do skupin dle příbuznosti. Můžete se tedy vždy pokusit určit nejdříve skupinu, do které konkrétní pták patří a až pak se zaměřit podrobněji na přesný druh. Každý druh ptáka je podrobně zpracován, s informacemi o jeho vzhledu, zpěvu, chování a preferovaných biotopech. Nechybí ani krásně a detailní ilustrace. Tyto informace vám nejen usnadní identifikaci ptáků, ale také se díky nim dozvíte, jak upravit vaši zahradu, aby lákala konkrétní druhy ptáků.