Kód: 20952

Za hranice komfortu

330 Kč
Skladem
Přijměte nepohodlí a najděte své divoké, šťastné a zdravé já

Objevte evoluční výhody života na okraji své komfortní zóny pro svou mysl i tělo a znovu se spojte se svou přirozenou podstatou.

Kategorie: Knihy

Jsme v mnoha ohledech pohodlnější než kdykoli předtím. Mohl by však být náš chráněný, teplotně řízený, přesycený a nepříliš náročný život ve skutečnosti jednou z hlavních příčin mnoha našich nejpalčivějších problémů s fyzickým a duševním zdravím? V tomto napínavém pátrání vyhledává oceňovaný novinář Michael Easter vizionáře, výzkumníky a průkopníky v oblasti duševní a tělesné kondice, kteří odhalují tajemství pro život přínosného řešení: diskomfortu.

 
Cesta za pochopením naší evoluční touhy po výzvách ho zavede za:
  • špičkovým odborníkem na cvičení, který využívá starobylé japonské praktiky k formování šampionů;
  • za špičkovým odborníkem na stravování, který inovativním způsobem pomáhá lidem vyhrát vnitřní bitvu nad hladem;
  • do mystické země Bhútán, kde oxfordský ekonom a buddhistický vůdce ukazují světu, co nás může smrt naučit o štěstí;
  • do venkovní laboratoře mladého neurovědce, který zjistil, že příroda testuje naši fyzickou a duševní odolnost způsobem, který rozvíjí kreativitu a zároveň tlumí vyhoření a úzkost;
  • do odlehlého aljašského vnitrozemí na náročnou třiatřicetidenní loveckou výpravu, aby poznal tajemství „znovuzdivočení“ na jednom z posledních drsných míst na Zemi,
  • a další.
Cestou Easter odkrývá návod, jak využít sílu diskomfortu, který zásadně přispěje ke zlepšení našeho zdraví a štěstí a možná nám dokonce pomůže pochopit, co to znamená být člověkem. Kniha Za hranice komfortu je odvážnou výzvou k tomu, abyste vystoupili ze svého pohodlí a prozkoumali divočinu v sobě samých.
 
Autor: Michael Easter

Je redaktorem časopisu Men’s Health, sloupkařem časopisu Outside a profesorem na Nevadské univerzitě v Las Vegas. Jeho práce se objevily ve více než šedesáti zemích a najdete je také v časopisech Men’s Journal, New York, Vice, Scientific American, Esquire a dalších. Žije v Las Vegas na okraji pouště se svou ženou a dvěma psy.