Kód: 10301

PERMAKULTURNÍ DESIGN KROK ZA KROKEM

320 Kč
Momentálně nedostupné

První titul našeho etického vydavatelství KOMPOST PRESS (2018), stále za zvýhodněnou cenu!

Kategorie: VŠE

 

PERMAKULTURNÍ DESIGN KROK ZA KROKEM

Aranya

Přehledná a velmi praktická příručka pro každého, kdo hodlá začít s permakulturním designem, ale není si jistý, kudy do toho. Kniha obsahuje řadu schémat, grafů a tabulek, které vás provedou procesem designu.

Je vhodná pro začátečníky, kterým poradí s prvními krůčky, i jako inspirace pro pokročilejší permakulturní designéry, kterým přináší řadu cenných tipů. Stejně tak je vhodná pro lektory, kteří chtějí přinést svým studentům přehledně postup, jak vyhodnocovat údaje o svých pozemcích a navrhovat pro sebe i pro svoje okolí.

Aranya je zkušený britský permakulturní designér a lektor, který každý rok vede mnoho kurzů permakulturního designu. Tuto knihu dal dohromady nejprve jako příručku pro svoje studenty, je tedy poskládaná od začátku do konce pro všechny, kdo se chtějí ponořit do procesu permakulturního designu, ať už mají po ruce nějakého lektora anebo jdou cestou samostudia.

Kniha vyšla v mnoha jazycích a v opakovaných vydáních a těší se velké oblibě pro svoji přehlednost. Pro její čtení a pochopení ovšem potřebujete znát trošku permakulturní terminologie. Nečekejte knihu plnou fotografií záhonů - těch je plný internet. Tato kniha vás spíše naučí přemýšlet o pozemku a zahradě jako o systému složeném z prvků, a naučí vás, jak pracovat s informacemi, s mapami, jak s měřítkem a také jak ve skupině s lidmi.

Aranya je mnoho let veganem a buddhistou, a proto přijal a používá svoje duchovní jméno jako pracovní. Při příležitosti vydání této knihy v českém jazyce nám v listopadu 2018 poslal tuto zdravici, kterou jsme otitulkovali česky a shlédli na permakulturní konferenci v Praze.
Najdete ji tady.

 

Počet stran: 202

Jazyk: český

Rozměr: 210 x 148 mm

Rok vydání: 2018

Vazba knihy: měkká/brožovaná

ISBN: 978-80-906852-0-8