Kód: 20804

NAŠA BUDÚCNOSŤ JE LOKÁLNA

300 Kč
Skladem

Inspirativní proud preferující lokální potravinový systém, který zahrnuje dílčí kroky - finance, vzdělávání, obnovitelné zdroje energie a mnoho jiných ...

Kategorie: Knihy

NAŠA BUDÚCNOSŤ JE LOKÁLNA

Helena Norberg-Hodge

Globalizace nemá žádnou budoucnost. Politická stabilita je minulostí; chaos způsobený klimatickými změnami se znásobuje; chronická úzkost dosahuje nedozírných rozměrů; extrémizmus a fundamentalizmus se staly běžnou součástí naší společnosti.

Ale přes to vše, my stále lpíme na těchto troskách. Politici všech odstínů nás stále drží v zajetí světového trhu. Je absolutně nemyslitelné, aby jsem se dovolávali "volného trhu", který tvoří samotné jádro globalizace.

Namísto toho ho musíme nahradit něčím novým.

BUDOUCNOST JE LOKÁLNÍ. Dobrou zprávou je, že se to již děje. Bez povšimnutí hlavních médií se po celém světě objevují místní hnutí lokálnosti. Na všech kontinentech se lidé spojují, aby tak získali zpět kontrolu nad svým hospodářstvím a znovu oživili vzájemné propojení, spojili roztříštěné komunity a obnovili zničené životní prostředí.

Kniha znovu propojuje vlákna a spřádá novou sít, která na první místo klade důraz na změnu zákonů, což umožní ekonomice založené na štěstí, aby se mohla šířit.

 

Helena Norberg-Hodge je průkopnicí světového hnutí za lokálnost a nositelka "Alternativní Nobelovy ceny", ceny "Goi Peace Prize" a Ceny Arthura Morgana. Je autorkou inspirativní knihy Dávné budoucnosti a producentkou dokumentu Ekonomika štěstí.

Jazyk knihy: slovenský

Formát: 165 x 230 mm

Počet stran: 164

Vydala: Alter Nativa o.z., Brdárka