Kód: 20801

KOMPOSTOVACE TOALETY SVOJPOMOCNE

250 Kč
Skladem

Publikace přináší teoretickou přípravu, popisy staveb a plány na stavbu svépomocně postavitelných toalet.

Kategorie: Knihy

KOMPOSTOVACIE TOALETY SVOJPOMOCNE

Attila Ertsey

Dnes tradiční vodu splachované WC, které jsou považované za symbol civilizace, jsou hlavní příčnou ničení pitné vody. Navíc se díky nim znemožňuje využití přirozeného kompostovacího procesu, když se zde smíchávají tuhé a tekuté části zbytku naší látkové výměny. Naproti tomu tzv. "ekotoalety" jsou založené na oddělení tuhé a tekuté části tohoto "odpadu".

Kompostovací toalety přinášejí úsporu pitné vody a tedy i peněz; zisk kvalitního kompostu, použitelného v zahradě a možnost svépomocné výstavby systému. V dnešní době je možné zakoupit různé modely kompostovacích toalet vícero značek a funkcí.

Tato publikace se zaměřuje jen na tzv. "šetrnou technologii" - kategorii podomácku zhotovitelných toalet produkujících kompost. Příliš přetechnizované, plnoautomatické toalety, kromě peněž, připraví uživatele také o pochopení širších přírodních souvislostí. Autoři této publikace věří a v takové řešení, které si člověk vybírá ne z nouze, ale z dobré vůle. Nespoléhají se na obrovské centrální, čím dál tím víc dražší a složitější čističky, kterých chyba není v tom, že jsou nákladné, ale že zbavují jejich uživatele pocitu osobní zodpovědnosti.

Podstatnou otázkou zůstává nadále: "Co bude s odpadní vodou? Kde je konec potrubí?

 

Jazyk knihy: slovenština

Formát: 210 x 148,5 mm, Vazba: brožovaná 

Počet stránek: 100

Vydal: Alter Nativa o.z., Brdárka