Kód: 10302

JAK SE DĚLÁ LESNÍ ZAHRADA

320 Kč
Skladem

Permakulturní design pro každého, kdo chce na svém pozemku založit jedlý les neboli jedlou lesní zahradu. Další titul z našeho etického nakladatelství Kompost press (2020).

Kategorie: Knihy

Jedlá lesní zahrada nebo také jedlý les je zahrada produkující potraviny, založená na modelu přírodního lesa. Tvoří ji ovocné stromy a keře, skořápkoviny, vytrvalá zelenina a byliny. Dá se přizpůsobit na míru každému pozemku od maličké městské zahrádky až po velkou venkovskou zahradu.

Pečlivé napodobení přírodního ekosystému představuje pravděpodobně nejekologičtější směr zahradničení, kterým se můžeme vydat.

Tato velice praktická a inspirující kniha přináší vše, co potřebujete vědět, abyste vytvořili krásnou a produktivní lesní zahradu:

* Základní principy jedlé lesní zahrady

* Uspořádání zahrady, Jak vybírat rostliny

* Podrobnosti o více než stovce rostlin od jabloní až po houby - tedy ve všech patrech

* Nejúplnější dosud vydaný popis vytrvalých a samovýsevných druhů zeleniny

* Podrobný návod k vytvoření jedlé lesní zahrady

* Mnoho podrobností o příkladu jedné zahrady a snímky z mnoha dalších.

 

Autorem knihy je Patrick Whitefield, zkušený permakulturní praktik, zahradník a lektor, který provedl mnohé zájemce o udržitelné postupy zahradničení od základů až k detailům výsadby. Kniha je skvělou učebnicí, na kterou budete sami navazovat svými zkušenostmi, a můžete podle ní poskládat i svoje vlastní přednášky. Není sice plná barevných obrázků (těch je plný internet), spíše vás naučí "přemýšlet jako les" a vidět potenciál na svém pozemku pro tyto polykulturní vytrvalé výsadby.

Projekt "Strom za strom" - z každé prodané knihy tohoto titulu přispíváme 5 Kč do fondu, který každý rok rozdělujeme mezi naše členy a členky na výsadby nových stromů. Podrobnosti najdete zde.

Formát A4.

Více o knize se dozvíte na záznamu přednášky při křtu knihy -  zde.

 

Počet stran: 164

Jazyk: český

Rozměr: 275 x 210 mm

Vazba knihy: měkká/brožovaná

ISBN: 978-80-906852-5-3