Novinka
Kód: 20233

ENCYKLOPEDIE SOBĚSTAČNOSTI - 3. díl - Energie, stavby, řemesla, komunity

360 Kč
Skladem

Encyklopedie soběstačnosti nabízí rady a tipy pro domácnost, dům, doplňkové činnosti na farmě a pro lidská společenství.

Kategorie: Knihy

ENCYKLOPEDIE SOBĚSTAČNOSTI pro 21. století - 3

Energie, stavby, řemesla, komunity

Domácnost, dům, doplňkové činnosti na farmě, lidská společenství

Eva Hauserová (ed.)

Třetí díl oblíbené Encyklopedie soběstačnosti poskytuje základní přehled o tom, jak efektivně hospodařit s energiemi, jak vybírat nejvhodnější moderní energetická řešení pro domácnost, dům i dopravu a také jak dlouhodobě vynakládat za energie méně peněz a ušetřit.

Autoři vás dále seznámí se současným stavem stavebních technologií. Nabízejí orientační přehled různých metod a postupů přírodního i klasického stavění, používaných materiálů a novinek, to vše s důrazem na udržitelnost, ekologickou šetrnost a zdravé prostředí objektů. Seznámíte se s legislativou týkající se stavění a rekonstrukcí a získáte rady, jak jednat s úřady. V knize najdete i cenné zkušenosti a příklady z praxe a tipy, na koho se při plánování a realizaci různých řešení obracet.

Třetí svazek Encyklopedie soběstačnosti rovněž představuje možnosti drobného domácího podnikání s mnoha konkrétními příklady a prověřenými radami z praxe. Závěr je věnován stručnému přehledu metod a postupů, po kterých můžete sáhnout při spolupráci v nehierarchických lidských společenstvech.

Na sepsání se podílel kolektiv autorů, kteří jsou odborníky v jednotlivých oblastech a kterým jsou vesměs blízká ekologická řešení šetřící zdroje naší planety a prospívající jak přírodě, tak zdraví lidí.

 

  • Nakladatel: Triton
  • Rok vydání: 2022
  • Jazyk: Čeština
  • Vazba: Knihy - vázané
  • Počet stran: 392