Kód: 20411

Budoucnost organizací

440 Kč
Skladem

Průvodce evolucí toho, jak spolupracujeme s ostatními

Frederic Laloux

Kategorie: Knihy

Tato kniha popisuje evoluci lidského vědomí a způsoby, jakými se za účelem spolupráce lidé spojují do skupin. Čtenář se zde seznámí s celým vývojem toho, jak se homo sapiens vztahuje k ostatním lidem a jak s nimi spolu-pracuje – od prvopočátků našeho druhu, přes první impéria, korporace, spolky a družstva až po organizace budoucnosti, které jsou celostní a existují proto, aby posunuly svět k lepšímu. Je to kniha o mezilidských vztazích, která přináší důležité vhledy do stále většího zmatku, v jakém dnes žijeme. V době narůstajícího rozdělení společnosti, pocitů nejistoty, nedůvěry a všeobecného chaosu je toto jeden z důležitých manuálů, které nám mohou pomoct připravit se na nejistou budoucnost.

 

Proč si přečíst

 1. Naleznete tu velmi srozumitelně popsanou evoluci toho, jak lidé organizovali - od lovců sběračů po dnešek - svou společnost.
 2. Budoucnost organizací je momentálně nejlepším návodem, příručkou podle které můžete přebudovat firmu tak, aby fungovala svobodněji a zodpovědněji.
 3. Frederic Laloux má dar vystihnout podstatu a tu popsat velmi srozumitelným, čtivým jazykem. Kniha vám tak může pomoci pochopit další díl do skládanky fungování dnešního podnikatelského světa.
 4. Málokterá kniha v podnikatelském světě burcuje lidi ke změnám jako tato. I to může být příkladem její praktičnosti.
 5. Kniha a vše, co se okolo ní v ČR/SR i jinde ve světě děje vás může propojit s ostatními podobně smýšlejícími podnikateli.

V knize se dozvíte

 • Jak a proč se organizovali naši předci
 • Jak fungují dnešní hierarchické korporace a v čem se tento model uspořádání přežil
 • Jak přebudovat firmu tak, aby firma vyhovovala životu v 21.století
 • Získáte příklady firem desítky firem, které fungují na nových principech
 • Jak přistupovat ke všem základním aspektům podnikání jako jsou: nábor, adaptace, školení a koučing, team building, pracovní doba, funkce / popisy práce, práce s cíly, zpětná vazba a řízení výkonnosti, odměňování, povyšování / střídání míst a propouštění
 • Nespočet dalších praktických tipů a technik na to, jak organizovat lidskou skupinu v dnešním světě.

 

Frederic Laloux

Frederic Laloux je člověk s vášní pro téma organizací a spolupráce, s mimořádným darem pochopit velmi komplikované společenské koncepty a srozumitelným jazykem je vysvětlit. Jeho kniha Budoucnost organizací se stala globálním fenoménem. K jeho dalším významným projektům patří i „The Week“, což je třídílný dokumentární seriál o změnách klimatu a o možnostech, jak se na nové planetární klima připravit. Frederic Laloux je Belgičan, se svojí manželkou Helene Gerin, která je též spisovatelkou, vychovávají dvě děti. V době přípravy 3. vydání knihy žijí v ekovesnici Ithaca ve státě New York ve Spojených státech. Více o něm si přečtěte např. zde